O LvíčátkáchLvíčátka jsou holky a kluci ve věku od 2,5 do 6 let, které se pomalu seznamují s hasičinou. Jedná se o kroužek takzvané hasičské přípravky.  Děti se scházejí každý pátek od 16:30 hodin v hasičské zbrojnici. Dále se pak účastní závodů a různých společenských akcí na kterých předvádí co se již naučili.


Poprvé jsme se s pojmem hasičská přípravka setkali v roce 2006 na mistrovství Evropy v požárním sportu, kde jsme viděli vystoupení dětí tohoto věku. V roce 2009 jsme se měli možnost podívat na festival hasičských přípravek kolektivu mladých hasičů, který byl součástí hasičské olympiády v Ostravě. Zde jsme se rozhodli, že bychom se chtěli této věkové kategorii také věnovat. Zároveň nám rostl zájem dětí předškolního věku, navštěvovat náš kroužek mladých hasičů (děti od 6 do 15 let).


    A tak po dlouhých přípravách v říjnu roku 2012 se lvíčátka poprvé sešla.  První rok jsme se spíše s touto věkovou kategorií seznamovali. Zkoušeli jsme co všechno děti zvládnou. Za  tento první rok mají děti za sebou spoustu závodů a vystoupení. Zúčastnili se krajského festivalu přípravek ve Štěpánkovicích. V roce 2014 se podívali se svou ukázkou dokonce do zahraničí a to do Mikolowa v Polsku. Dále se také zúčastnili setkání přípravek v Břehách nedaleko Pardubic nebo například krajského festivalu přípravek v Michálkovicích. Zúčastnili se  Dnu s hasiči v Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Vystupovali na spoustě akcích pořádaných sbory a obcemi v okolí. (Bobrovníky, Olbramice, Pustá Polom, Dolní Lhota...)


V měsíci září 2014 pak byli součástí programu jedné z největších akcí v ČR, Dnů NATO v Ostravě. V prosinci roku 2014 byli nominováni mezi třicet nešikovnějších dětí v České republice a zúčasnili se tak natáčení pořadu Zlatý oříšek v brněnské České televizi.

Zároveň se tyto děti pomalu dostávají do kategorie mladších a začínají se seznamovat s hasičskými disciplínami. Místo nejmenších hasičů ve sboru zaplnili od září nové holky a kluci.

V únoru roku 2015 se představili s novým vystoupením na hasičském plese. V březnu vystoupili na setkání delegátu SDH okresu Ostrava o týden později byli hosté divadelní talk show Filipa Tellera Tell or show společně s herečkou Annou Fialovou. Na začátku dubna se účastnili natáčení dětského pořadu Planeta YO. V květnu jsme vystoupili na Bambifestu v Ostravě a vydali se na dlouhou cestu až do Plzeňského kraje, do Domažlic na festival přípravek. V červnu jsme se zúčastnili mimo jiné akce Společně pro bezpečnější Ostravu. V říjnu jste nás mohli vidět na veletrhu hraček a vystoupili jsme také na oslavách 70. výročí založení Hasičského záchranného sboru města Ostravy.V roce 2016 jsme se podívali do ostravské České televize a to do pořadu Dobré ráno na ČT2. Kromě vystoupení v okolních obcích (Bambifest, Hledej pramen vody, maškarní plesy, oslavy SDH...) jsme se také vydali na celostátní festival přípravek do Čelákovic (středočeský kraj), kde jme byli oceněni jako nejlepší přípravka v ČR, a setkání přípravek v Břehách (pardubický kraj). V srpnu jsme se představili na Mistrovství světa v požárním sportu v Ostravě. V září jsme pak přibrali další malé hasiče, již třetí generaci, kteří se začlenili do Lvíčátek. Vydali jsem se také znovu za hranice do Polska. Podívali jsme se také na II. mistrovství ČR v disciplínách TFA ve Štramberku. Již po druhé jsme vystoupili na Veletrhu hraček v Ostravě a také při 18. narozeninách Rádia Čas na jejich Megakoncertě. V roce 2017 jsme se zúčastnili Celostátního setkání přípravek v Čelákovicích, kde jsem obhájili pohár pro nejlepší přípravku. Zúčastnili jsme se Bambifestu a krajského festivalu přípravek. V červnu pak Setkání přípravek v Břehách u Přelouče a Kunštátu (Jihomoravský kraj) a dětského dne v Libhošťi a výročí ve Větřkovicích.  Před koncem prázdnin jsme se zúčastnili oslav ve Vřesině a dětského dne v Janově. Podívali jsem se také do Hranic na nevěstu a již po třetí jsme se po 3. zúčastnili Ostravského veletrhu hraček. 


V roce 2018 se v zimním období zúčastnili několika plesů, a to v Klimkovicích, Stachovicích a dámské  jízdy v Pustějově. Opět se zúčasnili setkání přípravek v Břehách. V měsíci červnu, se uskutečnil FESTIVAL HASIČSKÝCH PŘÍPRAVEK V KLIMKOVICÍCH v rámci oslav 140. výročí založení našeho sboru.

Na začátku roku 2019 pak převzali od paní Wasilky Pistovčák, vlastní prapor, za který moc děkujeme.

Podívali jsme mimo jiné se opět do Břehů na setkání přípravek a zúčastnili se krajského festivalu přípravek, tentokrát v Bobrovníkách. Na podzim a na jaře jsme si vyzkoušeli dětskou verzi disciplíny TFA. V měsíci červnu jsme se vydali na I Międzynarodowa, II Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, která se konala v polském Wieruszově. Zde jsme zažili úžasnou atmosféru a potkali mnoho kamarádů ze zahraničí.
Žádné komentáře: