O naších Lvech

Lvi jsou holky a kluci ve věku od 5 do 11  let, kteří prošli většinou Lvíčátky Klimkovice. Již tedy o hasičině něco vědí.  Dále se však rozvíjí v hasičských dovednostech a rozšiřují své znalosti v této oblasti. Děti jsou rozděleny do dvou skupin a scházejí každý čtvrtek od 17:30 hodin  v hasičské zbrojnici. Dále se pak účastní již více závodů a dále pak různých společenských akcí na kterých předvádí co se naučili.Kroužek Lvů z Klimkovic vznikl v září 2017. Začali ho navštěvovat děti, kteří vyrostli ze Lvíčátek Klimkovice.  Náplň kroužku je směřována, jak na požární sport, tak ale i na činnosti více související z jednotkou sboru. Dle našeho názoru je nabídnutí pouze požárního sportu málo, a chceme dětem ukázat i něco víc.  Hlavní cíl našeho kroužku je vychovat nové nástupce, kteří nastoupí do výjezdové jednotky naší obce a i v dospělosti zůstanou aktivními členy našeho sboru. A proto potřebují umět rozmanitější dovednosti. Vždyť i profesionálním hasičům nestačí fyzická příprava.Součástí je proto fyzická příprava s pojená s požárním sportem, základy zdravovědy, topografie, spolupráce mezi dětmi, základy požární ochrany a ochrany obyvatelstva a spolupráce se členy výjezdové jednotky. Snažíme se, zapojovat co nejvíce praktických ukázek, tak aby si děti toho co nejvíce "ošahali". Samozřejmě je dbáno především na bezpečnost a aktivity jsou přizpůsobeny věku dětí. Obsah bychom mohli rozdělit na tři oblasti:


Fyzická příprava - neboli Požární sport
Lvi se účastní spousty závodů v průběhu celého roku. V zimních měsících se jedná o uzlové štafety, na jaře a podzim pak závodů požárního útoku, štafet a braného závodu. Oblíbené se mezi dětmi začínají stávat závody TFA (upravená verze pro děti v překladu nejtvrdší hasič přežije). V roce 2019 jsme se také zúčastnili I Międzynarodowa, II Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, která se konala v polském Wieruszově.

Činnosti výjezdové jednotky:
Kromě závodů se seznamují ze základními znalostmi výjezdové jednotky. S velitelem naší jednoty se proto několikrát za rok účastní výcviku, kde se seznamují s vybavením zásahového vozidla, práci s tímto vybavením, názvosloví a další. Dalším velice přínosné akce, které se zúčasnili byla Ostrava žije první pomocí, kde měli možnost vyzkoušet si své dovednosti v oblasti první pomoci na 5 simulovaných situacích, které vypadali velice realisticky. (Nechyběla ani krev ;) ).  Měli jsme možnost se podívat i na fakultu bezpečného inženýrství Vysoké školy báňské, kde se studují obory související s hasiči. Základy lezení pak získáváme na umělé horolezecké stěně či na oblíbených Via Ferraty.

   


Činnosti sboru:
Jak již bylo řečeno, chceme si vychovat své nástupce a tak je pro nás důležité seznamovat děti i s touto činností. A tak, když jsme dostali na začátku roku vlastní prapor, jeli jsme se s ním pochlubit na setkání praporů. A že to byla pro nás čest, stát po boku svých velkých kolegů.

Žádné komentáře:

Okomentovat